FZ2000R33HE4BOSA1
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FZ2000R33HE4BOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 2000 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : IHM-B
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.2V @ 15V, 2kA (Typ)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 3300 V
Supplier Device Package : AG-IHVB190-3
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 4.2 mW
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 280 nF @ 25 V